Kalendārs

Ventspils jaunās poliklīnikas būvniecības līguma parakstīšana (16.02.2011.)

Lembergs izsaka cerību, ka ventspilniekiem jaunajā poliklīnikā atveseļoties palīdzēs gaišās, optimistiskās telpas un smaidošs personāls

Trešdien, 16.februārī, Livonijas ordeņa pilī notika jaunā Ventspils ambulatorās veselības aprūpes centra būvniecības līguma parakstīšanai veltīts svinīgs pasākums. Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs pasākumā novēlēja, lai ventspilniekiem jaunajā poliklīnikā atveseļoties palīdzētu gaišās, optimistiskās telpas un smaidošs medicīniskais personāls.

Lembergs arī norādīja, ka telpas, kurās kopš 2000.gada līdz šim brīdim atrodas Ventspils poliklīnika, tikušas veidotas kā pagaidu mītne, jo tā laika veselības aizsardzības koncepcija valstī, ieviešot ģimenes ārstu institūciju, paredzēja, ka ar laiku poliklīnikas kā tādas vispār beigs pastāvēt, jo ar visu lielākoties tiks galā ģimenes ārsti. Taču, kā sacīja Lembergs, medicīnas sistēmas reformatori bija kļūdījušies. Tāpēc Ventspils pilsētas pašvaldība, parādoties iespējai iegūt ES līdzfinansējumu Latvijas policentriskai attīstībai, lēma par šī finansējuma izmantošanu jaunas poliklīnikas būvniecībai. Lembergs izteica cerību, ka jaunā poliklīnika, kurā atradīsies arī ģimenes ārstu kabineti, ļaus ventspilniekiem ērti saņemt viņiem nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus.

Atgādinām, ka jaunā ambulatorās veselības aprūpes centra būvniecība notiks Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu attīstība Kurzemes reģionā – Ventspilī” ietvaros, un līdz 2012.gada jūnijam ir paredzēts Raiņa ielā 6/8 izbūvēt jaunu trīs stāvu ēku 2059m2 platībā, nodrošinot infrastruktūru tādiem ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumiem, kā mamogrāfijas skrīnings un diagnostika, rentgena izmeklējumi, fototerapija, ārstnieciskās vingrošanas zāle, kā arī 6 ģimenes ārstu kabineti, līdzšinējo 2 vietā. Ēkā būs piemērotas apmeklētāju uzgaidāmās telpas ar atbilstošu ventilāciju. Poliklīnikas ēkā atradīsies arī diennakts aptieka. Apmeklējot poliklīniku apmeklētājiem būs iespējams ērti novietot savas automašīnas labiekārtotajā pagalma stāvlaukumā, kur paredzētas vietas 60 automašīnām.

Projekta ietvaros būvdarbus veiks Pilnsabiedrība „Piegādātāju apvienība RBSSKALS, RBSSKALS Būvvadība, RBSSKALS Būvsabiedrība un Ostas celtnieks”.
Būvprojekta risinājumi paredz ambulatorās veselības aprūpes centra būvniecību atbilstoši zema energopatēriņa ēku būvniecības principiem, plānotais vidējais gada siltumenerģijas patēriņš nepārsniegs 25kwh/m2, līdz ar to tiks ietaupīti līdzekļi apkurei.

Projekta kopējās izmaksas paredzētas 2,2 miljonu LVL apmērā, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 1,8 miljoni LVL (82% no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām) un valsts budžeta dotācija 50 tūkstoši LVL apmērā, kā arī Ventspils pilsētas pašvaldībai jānodrošina līdzfinansējums projekta ieviešanai 353 tūkstoši LVL apmērā.

Plānotais projekta īstenošanas laiks ir no 2010.decembra līdz 2012.gada septembrim.

Publicēts lapā: 16.02.2011