Kalendārs

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga uzruna svētkos (18.11.2010.)

Foto: Raitis Plauks / F64

Cienījamie ventspilnieki!

Līdzīgi kā mēs katrs svinam savu dzimšanas dienu, arī Latvija ik gadu svin svētkus – Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienu. Ar sarkano krāsu kalendārā atzīmētais datums ir viens no atskaites punktiem gada ritumā, kad izvērtējam līdz šim paveikto un pārdomājam gaidāmos darbus.

Šis gads Ventspilī ir īpašs, jo svinam mūsu pilsētas 720.jubileju. Jubilejas reizē atskatījāmies uz divdesmit Latvijas neatkarības gados paveikto, kā arī likām Ventspils un Latvijas vārdam izskanēt pasaulē. Līdzšinējie sasniegumi pilsētvides veidošanā, tautsaimniecībā, pilsētas infrastruktūras sakārtošanā, industriālās zonas paplašināšanā, izglītībā, zinātnē, kultūrā un sportā ir apliecinājums pamatīgam darbam un rūpīgai plānošanai, bet mūsu spēja paveikt sākotnēji šķietami neiespējamo – izveidot garāko ziedu paklāju pasaulē – atgādināja, ka ventspilnieki spēj apvienoties kopējam mērķim un ir patiesi savas pilsētas patrioti. Domāju, ka daudzi piekritīs – tā kopības un piederības sajūta, kas Ginesa rekorda uzstādīšanas pasākumā un pārējos pilsētas jubilejas pasākumos valdīja Ventspilī, bija patiešām vienreizēja un neatkārtojama, un ventspilnieki vēlreiz pierādīja Latvijai un pasaulē, ka grib, var un prot strādāt. Šajā svētku reizē vēlreiz pateicos ikvienam ventspilniekam par ieguldīto laiku un darbu savas pilsētas un valsts attīstībā!

No sirds sveicu jūs Latvijas neatkarības proklamēšanas 92.gadadienā, vēlot katram ventspilniekam dzīvesprieku, panākumus ikdienas darbos, veselību un ticību Ventspils un Latvijas sekmīgai attīstībai nākotnē!

Aivars Lembergs,
Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 17.11.2010