Kalendārs

Paraksta līgumu par Sopena Group jaunas ražotnes izveidi Ventspilī (28.09.2010.)

Parakstīts līgums par spāņu izcelsmes alumīnija pārstrādes uzņēmuma Sopena Group rūpnīcas celtniecību Ventspils brīvostas teritorijā noslēdza Latvijas un Lietuvas cīņu par investoru.

Sopena Group apņēmās turpmāko 16 mēnešu laikā ieguldīt 11,3 miljonus eiro un atvērt Ventspilī alumīnija u. c. dzelzi nesaturošu metālu profilu ražotni. Tālāk triju gadu laikā uzņēmuma jauda jākāpina līdz pieciem tūkstošiem tonnu profilos pārstrādāta metāla (viegla metāla!) un nodarbināto skaits jāpalielina līdz 120 cilvēkiem.

Sopena Group līgums ar Ventspili sekoja šovasar pieņemtajam investoru lēmumam pārtraukt attiecības ar Lietuvas pilsētu Alītu. Sopena Group vārdā līgumu par ieguldījumiem Ventspilī parakstījušais Umberto S. Čisoti vakar pieminēja Lietuvu tādā sakarā, ka Latvijas vēstniecība Lietuvā palīdzējusi Sopena Group kontaktēties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Tā savukārt piedāvājusi spāņiem par iespējamiem sadarbības partneriem Latvijā Jelgavu, Liepāju un Ventspili, kas gan uzvarējusi vietējā konkurencē, gan nodrošinājusi uzvaru Latvijai kopumā. Pēc lietuviešu preses versijas, Ventspils pārsolījusi Alītu u. c. konkurentus ar ieguldījumiem, gatavojot vietu Sopena Group iekārtām.

Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atgādināja, ka pilsētas pašvaldība kopš 2002. gada realizē kopēju pilsētas industrializācijas projektu, kura rezultātā jau atvērtas 18 rūpnīcas ar 700 strādājošajiem. Mērķis ir panākt pilsētas un/vai pilsētas un novada iedzīvotāju skaita palielināšanos. “Lai cilvēki starp aizbraukšanu uz Īriju un aizbraukšanu uz Ventspili izvēlētos Ventspili,” teica A. Lembergs. Ventspils industrializācija prasa vairāk darbam rūpniecībā sagatavotu cilvēku, nekā tos uzreiz var atrast pašā pilsētā. Tas dod iespēju atrast darbu cilvēkiem no visas Kurzemes, kuri arī pakāpeniski pārceļas uz dzīvi tuvāk savai darbavietai. Paralēli notiek rūpniecībai nepieciešamo darbinieku apmācība Ventspilī, pārveidojot profesionāli tehnisko skolu par reģionālu kompetences centru.

U. S. Čisoti no savas puses solīja nodrošināt pirmajiem Sopena Baltic darbiniekiem iespējas stažēties Sopena Group rūpnīcās, kā arī tajā rūpnīcā, kur izgatavos iekārtas uzstādīšanai Ventspilī. Sopena Group rēķina, ka Latvijā vēl ir ļoti liels izaugsmes potenciāls alumīnija un tamlīdzīgu materiālu lietošanai. Vidējais alumīnija patēriņš šeit ir kilograms uz vienu iedzīvotāju gadā, bet attīstītajās valstīs tas sasniedz pārdesmit kilogramu. Piemēram, 18. septembrī Neatkarīgā aprakstīja un parādīja elektrovilcienu korpusu ražošanu no alumīnija Ungārijā pēc Baltkrievijas pasūtījuma šveiciešiem. Pašlaik tur tiek izmantoti Helsinkos (Somija) ražoti alumīnija profili, bet jādomā, ka Ventspilī tapusī produkcija būs pietiekami konkurētspējīga. U. S. Čisoti paskaidroja, ka Sopena Group nav specializējusies savas produkcijas piedāvāšanā atsevišķām nozarēm, bet piedāvā daudzus simtus profilu, kuriem iespējams atrast visdažādāko pielietojumu.

Avots: www.nra.lv

Publicēts lapā: 28.09.2010