Kalendārs

Ventspilī svinīgi atklāts vienīgais planetārijs ar observatoriju Latvijā (02.09.2010.)

Ceturtdien, 2.septembrī, Ventspilī, Maiznieku ielā 11 svinīgi atklāts Latvijā vienīgais planetārijs ar observatoriju, kā arī mūsdienīgs jaunatnes un bērnu iniciatīvas un jaunrades centrs.
Svinīgajā atklāšanas pasākumā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs pauda gandarījumu, ka, piesaistot ES fondu līdzekļus, izdevies rekonstruēt vēsturisko Ventspils Latviešu biedrības namu, kas nebija pa spēkam ne Ventspils Latviešu biedrībai, ne valstij, ne arī pašvaldībai tikai par saviem līdzekļiem. Lembergs izteica cerību, ka Ventspils planetārijs ar observatoriju būs interesants apmeklējuma objekts ne tikai ventspilniekiem, bet arī apmeklētājiem.
Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze atklāšanas pasākumā sacīja, ka jaunais Jaunrades nams ir lieliska dāvana ventspilniekiem un pavērs vēl nebijušas iespējas attīstīt savus talantus daudz augstākā līmenī. Daudze norādīja, ka Ventspilī bērni un interešu izglītība ir ne tikai vārdi, bet reāli prioritāte, kā arī novēlēja, lai jaunajās telpās būtu vienmēr darbīga un radoša atmosfēra.
Ventspils Latviešu biedrības vadītāja Laimdota Rasa neslēpa gandarījumu par vēsturiskā Ventspils Latviešu biedrības nama atdzimšanu un novēlēja, lai tiem, kas apmeklēs nodarbības Jaunrades namā, šī ēka būtu kā otrās māja un šis nams kalpotu jaunatnei.
Atgādinām, ka planetārija un observatorijas, kā arī mūsdienīga jaunatnes un bērnu iniciatīvas un jaunrades centra būvniecība notika, rekonstruējot vēsturisko Ventspils Latviešu biedrības namu Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Jaunrades nama attīstības projekta” ietvaros.
Līdzās jau tradicionālajām nodarbībām – deju, keramikas, mākslas un mūzikas ierastu studijām un automedelismam – būs iespējams nodarboties ar tādām programmām, kā kino-video, radioelektroniku, astronomiju un robotiku, kas būs atbalsts skolēniem un jauniešiem, kuriem ir padziļināta interese par šīm zinātnēm.
Kopējās nama rekonstrukcijas izmaksas veidoja 2,7 miljonus latu un 18 mēnešus ilgos būvniecības darbus, sadarbībā ar Izglītības pārvaldi un Ventspils pilsētas pašvaldības iestādi „Komunālā pārvalde”, veica  būvuzņēmējs SIA „Pilsbūve”.
Projektu, piesaistot gan Eiropas Savienības fondu, gan valsts budžeta līdzekļus, kā arī nodrošinot pašvaldības līdzfinansējumu, plānots īstenot līdz 2010. gada 22.septembrim. Kopējās projekta izmaksas paredzētas 3 miljonu latu apmērā, tai skaitā – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 2,4 miljonu latu, Valsts budžeta dotācija 130  tūkstoši latu un pašvaldības finansējums – 470 tūkstoši latu.
Bez tam pilsētas iedzīvotājiem un viesiem Ventspils jaunrades nams laikā no 3. līdz 10.septembrim piedāvā interaktīvu iepazīšanās nedēļu ar jaunizbūvēto namu un tā iespējām, piedāvājot dažādas tematiskas atvērto durvju dienas –  sporta, deju, mūzikas un teātra, astronomijas, tehniskās jaunrades, vizuālās un lietišķās mākslas un citu interešu izglītības programmu dienas. Sīkāka informācija pa tālr.63622805 vai Ventspils portālā www.ventspils.lv .

Publicēts lapā: 2.09.2010