Kalendārs

Bērnudārza “Bitīte” atklāšana (24.08.2010.)

Otrdien, 24. augustā Ventspilī Kuldīgas ielā 134 tika atklāts jaunais bērnu dārzs „Bitīte”.
Atklājot bērnu dārzu, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atzina, ka liels gandarījums būtu, ja bērni labprātāk ietu uz bērnu dārzu un nevis mājās, un nevis tāpēc, ka mājās slikti, bet tāpēc, ka bērnu dārzā ir ļoti, ļoti labi. A. Lembergs informēja, ka pirmsskolas izglītības iestāde ir ne tikai moderni aprīkota, bet bērnu dārza „Bitīte” ēkai ir ļoti mazi siltuma zudumi, kas nodrošina bērniem patīkamu un veselīgu vidi. Domes priekšsēdētājs pateicās visiem, kas palīdzēja šī projekta īstenošanā: Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai, Valsts reģionālās attīstības aģentūrai, Ventspils pilsētas domes darbiniekiem, kā arī pasūtītājiem, būvniekiem un celtniekiem. Uzrunas nobeigumā A. Lembergs apsveica vecākus un novēlēja, lai laimīgiem bērniem ir laimīgi vecāki.

Jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē grupu telpas bērniem vecumā no 3 līdz 7 gadiem ir iekārtotas divos līmeņos. Pirmajā – bērniem ir iekārtotas nodarbību un rotaļu telpas, kā arī katrai grupiņai atsevišķas sanitārās telpas un ģērbtuve, bet otrajā stāvā atrodas guļamtelpa. Mazākajā jeb tā saucamajā „silītes” grupiņā mazuļiem guļamtelpa ir aprīkota turpat blakus nodarbību telpai – audzinātājiem un auklītēm labi pārredzamā vietā. Maltītes bērni vecumā no 3 līdz 7 gadiem varēs ieturēt īpaši šim mērķim paredzētā, saulainā un attiecīgi aprīkotā ēdamzālē.

Katrai grupiņai paredzēta arī atsevišķa ieeja no bērnudārza teritorijas, kur mazajiem būs pieejamas dažādas krāsainas, interesantas un arī attīstošas rotaļu iekārtas un laukumi. Katras grupiņas ģērbtuvē ir uzstādīts drēbju žāvējamais skapis, kas nodrošinās bērniem sausus apavus un drēbes visdažādākajos laika apstākļos.

Jaunās pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība tika veikta, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 1,195 milj. latu apmērā, kā arī valsts budžeta līdzekļus 63,3 tūkstošu latu apmērā. Ventspils pilsētas pašvaldība projektā ieguldīja 343,67 tūkstošus latu. Bērnudārzs „Bitīte” ir pirmā no jauna uzceltā pirmsskolas izglītības iestāde pēdējo 22 gadu laikā – 1987. gadā Ventas labajā krastā tika uzcelts bērnu dārzs „Pasaka”.

Publicēts lapā: 24.08.2010