Kalendārs

Ventspilī godina „Gada skolēnus” (17.08.2010.)

Otrdiena, 17. augustā, plkst. 16.00 Livonijas ordeņa pilī Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs svinīgi pasniedza astoņpadsmit  Ventspils vidusskolu absolventiem  Pedagoģiskā darba inovācijas fonda apliecības  par nosaukuma “Gada skolēns” iegūšanu.

Kopš 2000. gada nosaukums „Gada skolēns” tiek piešķirts Ventspils vispārizglītojošo  skolu  audzēkņiem par augstiem sasniegumiem mācību darbā – atzīmes 8,9,10 vidējās izglītības atestātā un „A” un „B” līmenis centralizētajos eksāmenos. Laika posmā no 2000. līdz 2009. gadam šo nosaukumu ir ieguvuši 69 Ventspils vidusskolu absolventi, taču šogad laureātu skaits ir īpaši kupls.

Ventspils 1.ģimnāziju pārstāv deviņi skolēni: Sandra Žvagina, Dārta Brikaine, Tatjana Francuzova, Līvija Daudze, Monta Geidāne, Agnese Treimane, Liene Švarce, Matīss Sakne, Elīna Ingelande,  Ventspils 2. vidusskolu – pieci: Artjoms Gusevs, Anastasija Ponomarjova, Aļina Staruka, Dmitrijs Ļaško un Mikola Kravčuks, bet 3. un 4. vidusskolu – pa diviem audzēkņiem: Artjoms Kopirins un Tatjana Šika, Artūrs Orbidāns un Māra Siliņa.

Četri nosaukuma „Gada skolēns” ieguvēji ir veiksmīgi pārstāvējuši savu skolu un pilsētu valsts mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos. Sandra Žvagina ir ieguvusi 3. vietu valsts mājturības olimpiādē un atzinības rakstu valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādē, Dārta Brikaine – 3. vietu valsts mājturības olimpiādē, Artjoms Gusevs ir ieguvis 1.vietu valsts Publiskās runas konkursā, bet Artūrs Orbidāns – 1. vietu valsts vēstures olimpiādē un 3. vietu valsts politikas un tiesību olimpiādē.

Publicēts lapā: 17.08.2010