Kalendārs

Par pretlikumīgu bankas konta izrakstu publiskošanu (10.08.2010.)

Foto: AFI

Foto: AFI

Manu bankas kontu izrakstu publiskošana viennozīmīgi vērtējama kā mēģinājums politiski ietekmēt tuvojošo vēlēšanu rezultātus, ņemot vērā mana tēva Aivara Lemberga pieaugošo popularitāti sabiedrībā.
Zīmīgi arī tas, ka konta izrakstiem tiesvedībā nav nekādas izziņas nozīmes, proti, tiesiski tie neko neatklāj. Par maniem ienākumiem Valsts ieņēmumu dienests jau 2008. gadā veica pilnu auditu, tostarp, detalizēti pārbaudot arī konkrētos kontu izrakstus. Audita rezultātā tika konstatēts, ka es esmu veicis nodokļu pārmaksu, tas ir, nodokļos samaksājis vairāk, nekā paredz likumdošana.

Tas vēlreiz tikai apstiprina kontu publiskošanas patieso mērķi – publiski iztirzāt manu privāto dzīvi, tādējādi, radot maldinošu priekšstatu par to un kompromitējot mani sabiedrības acīs.

Tomēr nešaubos, ka lielākā daļa masu mediju lasītāju manu kontu publiskošanā saskatīs klaju privātās dzīves tiesību pārkāpumu, un uzskatīs par zem viņu pašcieņas esošu tīksmināšanos par maniem elektrības, gāzes un degvielas rēķiniem, samaksu restorānos par sevi un maniem darījumu partneriem, kā arī pārskaitījumiem, kurā kāds no maniem draugiem, atdodot studiju aizdevumu, ir pārbaudījis bankas reakciju, minot dīvainu norādi par maksājumu mērķi.

Diemžēl daudziem mans gadījums būs arī kā atgādinājums, vai ir vērts lietot elektroniskos norēķinus valstī, kurā ar negodprātīgu tiesībsargu palīdzību var tikt publiskotas ikviena cilvēka privātās dzīves detaļas, tās nepamatoti pievienojot politiski ierosinātām krimināllietām. Man jājautā, kādi tieši bija prokuratūras tiesiskie mērķi, izplatot informāciju par maniem mūzikas pirkumiem internetā, viesnīcu rezervācijām, privātiem pārskaitījumiem, ēšanas un ģērbšanās gaumi?

Uzskatu, ka šo neizpaužamo ziņu tālāka izplatīšana ir vērtējama kā noziedzīga nodarījuma turpināšana un atbalstīšana.

Lai aizsargātu savas tiesības, šodien vērsīšos ar iesniegumu ģenerālprokuratūrā un Kurzemes rajona prokuratūrā par noziedzīgu nodarījumu saistībā neizpaužamu ziņu publiskošanu. Līdztekus lūgšu Datu valsts inspekciju konstatēt fizisko personu datu aizsardzības likuma pārkāpumus.

Ceru, ka vēlētāji sapratīs, ka konkrētajā situācijā esmu tikai upuris politiskās cīņas arēnā, jo mans tēvs ir sabiedrībā populārs cilvēks Aivars Lembergs.

Ar cieņu,
Anrijs Lembergs

Publicēts lapā: 10.08.2010