Kalendārs

Ventspils sasniegusi Ginesa rekordu, izveidojot 1665.93 m garu pasaulē garāko ziedu paklāju (ventpsils.lv, 25.07.2010.)

Ventspils iedzīvotāji sasnieguši Ginesa rekordu, izveidojot 1665,93 m garu pasaulē garāko ziedu paklāju,
plkst. 19.00 Ostas ielas promenādē uz centrālās skatuves paziņoja Ginesa rekorda administrācijas pārstāve Mariamarta Ruano De Graham, pasniedzot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam sertifikātu par Ginesa rekorda sasniegšanu.

Brīvprātīgie paklāja veidotāji, kas bija sadalījušies 45 komandās, izveidoja 1500 metrus paklāja, paklāja veidošanā aktīvi piedalījās arī tie, kuri bija izvēlējušies puķes mājās audzēt paši vai arī iegādāties puķu tirdzniecības vietās. Kopumā kā brīvprātīgie pasākumā piedalījās turpat 1000 cilvēku, savukārt turpat 3,5 tūkstoši cilvēku izmantoja iespēju paklājā ievietot pašaudzētus ziedus vai arī puķu podiņu ievietošanai paklājā iegādāties uz vietas.

Sertificētie mērnieki SIA „Ģeodēzists”, veicot izveidotā ziedu paklāja uzmērījumu, konstatēja, ka paklājs ir 1665,93 m garš.

Rezultātu paziņošanai sekojošajā preses konferencē Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs neslēpa emocionālu saviļņojumu par kopīgi paveikto. Lembergs sacīja, ka ventspilnieku sasniegtais Ginesa rekords ir pierādījums tam, ka mēs varam visu paveikt, ja gribam. Savukārt Mariamarta Ruano De Graham atzīmēja, ka rekords sasniegts ar lielu mīlestību, apņēmību, piedaloties lielam daudzumam ventspilnieku.

Kā jau iepriekš ziņots, par godu Ventspils pilsētas 720. jubilejai 23. un 24. jūlijā Ostas ielas promenādē iecerēts izveidots 1500 m garu un 1 m platu ziedu paklāju, tajā izmantojot turpat 80 tūkstošus podiņos augošu puķu. Izveidotais puķu paklājs būs apskatāms līdz pat 27. jūlijam, pēc tam puķes tiks izstādītas pie skolām un bērnudārziem, kā arī īpašā, pilsētas jubilejai par godu veidotā lielā puķu dobē.

Publicēts lapā: 26.07.2010