Kalendārs

Ginesa rekorda “Garākais ziedu paklājs pasaulē” uzstādīšanas otrais ģenerālmēģinājums (01.07.2010.)

Ceturtdien, 1. jūlijā, Ventspilī, Ostas ielas promenādē norisinājās Ginesa rekorda uzstādīšanas – Garākā zieda paklāja pasaulē atkārtots ģenerālmēģinājums.

Ģenerālmēģinājums īpaši bija paredzēts komandu darbu vadītājiem, lai viņi varētu sajust un saprast puķu paklāja likšanas specifiku, kā arī spētu organizēt 16 cilvēku komandu. Tika izveidotas 3 komandas, kuru vadītāji apmācīja potenciālos darbu vadītājus darbu organizēšanā un puķu mustura lasīšanā.

Šobrīd ir pieteikušās 38 komandas, kurām būs jāsaliek rekordam nepieciešamie 1500m, tomēr komandas 16 cilvēku sastāvā var pieteikties vēl līdz 9. jūlijam. Tiek prognozēts, ka 1500m garais paklājs būs jāsadala vismaz uz 40 komandām, tas nozīmē, ka katrai komandai būs jāveido 37,5 m, nevis 50 m, kā bija iecerēts iepriekš. Tomēr tie pilsētas iedzīvotāji un viesi, kuri nebūs izveidojuši savu komandu un pieteikušies dalībai, 24. jūlijā varēs droši doties uz Ostas ielas promenādi, kurā varēs iegādāties puķu podus un tos ievietot ziedu paklājā, tādējādi rekordam nepieciešamos 1500 m pagarinot vēl par vairākiem metriem.

Ģenerālmēģinājumā bija svarīgi pārliecināties, vai veidojot paklāju neveidojas spraugas starp puķēm, kas nav pieļaujams. Nācās secināt, ka ne visas puķes pilnībā aizpildīja spraugas, tāpēc ir pieņemts lēmums pasūtīt nelielu rezerves apjomu – 10 000 puķu podu.

Tāpat ģenerālmēģinājumā tika imitēta arī puķu tirdzniecība, brīvprātīgo reģistrācija un sertifikātu izdošana. Sagaidāms, ka pasākuma dienā puķu tirgotājiem un sertifikātu izdevējiem būs jāapkalpo  ap 15 000 cilvēku, un ,lai darbs noritētu raiti, būs jāpiesaista papildus brīvprātīgie.

Kā jau iepriekš ziņots, par godu Ventspils pilsētas 720. jubilejai 23. un 24. jūlijā Ostas ielas promenādē iecerēts izveidots 1500 m garu un 1 m platu ziedu paklāju, tajā izmantojot turpat 80 tūkstošus podiņos augošu puķu. Izveidotais puķu paklājs būs apskatāms līdz pat 27. jūlijam, pēc tam puķes tiks izstādītas pie skolām un bērnudārziem, kā arī īpašā, pilsētas jubilejai par godu veidotā lielā puķu dobē.

Vairāk bildes iespējams apskatīt arī www.ventasbalss.lv

Publicēts lapā: 1.07.2010