Kalendārs

V.Bulava karikatūra reģionālājā laikrakstā “Kursas laiks” 18.06.2010.

Ventspils mērs aģentūrai LETA pauda, ka kopumā sev adresētās karikatūras uztver ar humoru un arī par “Kursas Laikā” publicēto karikatūru neesot apvainojies, tomēr karikatūra, pēc Lemberga domām, liecinot par tās autora intelektuālo seklumu. Pēc Ventspils mēra domām, kariķēt var visu, bet cits jautājums, vai karikatūras autora viedoklis saskan ar sabiedrības vairākuma viedokli: “Karikatūra tapa sakarā ar to, ka mēs ar liepājniekiem ciešāk sadarbosimies, lai veicinātu Ventspils, Liepājas un visas Latvijas attīstību. Diez vai sabiedrības vairākums uzskata, ka tas ir slikti un kariķējami.”

Ventspils mērs arī atgādināja, ka savulaik viņa karikatūras bieži publicējis laikraksts “Diena”, taču, redzot, ka viņš karikatūru dēļ nekrīt izmisumā un “neplēš matus no galvas”, bet – gluži otrādi – piestiprina karikatūras domē pie sienas, laikraksts pārstājis viņu kariķēt.

Komentējot “Kursas Laika” karikatūrā atspoguļoto konkurentu – Ventspils un Liepājas – ciešāku sadarbību, Lembergs pauda uzskatu, ka konkurence neizslēdz sadarbības iespējas.

“Ir jautājumi, kur esam konkurenti, ir arī kopējas lietas. Piemēram, esam ieinteresēti, lai maksa par dzelzceļa infrastruktūras izmantošanu būtu minimāla, lai pastāvētu brīvās ekonomiskās zonas, lai Eiropas Savienības nauda tiktu novirzīta Latvijas ostu attīstībai, lai ceļi, kas savieno Latviju ar Krieviju un Baltkrieviju, būtu labā kārtībā. Protams, kad nāk konkrēti investori un kad viņiem jāizvēlas starp Liepāju, Ventspili vai Klaipēdu, tad esam konkurenti. Taču konkurence nav jāuztver kā naids,” sacīja Lembergs.

Autors:  Vilnis Bulavs, Kursas Laiks 18.06.2010.

A.Lemberga komentārs no www.leta.lv

Publicēts lapā: 30.06.2010