Kalendārs

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga uzruna svētkos (22.06.2010.)

Foto: Preses foto

Foto: Preses foto

Cienījamie ventspilnieki!

Ir pienākuši vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – vasaras saulgrieži jeb Līgo svētki. Šogad mēs tos sagaidām īpašā gaisotnē, jo Ventspils atzīmē savu 720.jubileju.

Līgo un Jāņu diena viennozīmīgi ir svētki, kurus mēs baudām patīkamā gaisotnē savā ģimenē, kopā ar draugiem vai arī apmeklējot kādu no zaļumballēm. Tie ir kopā sanākšanas svētki, kurus svin kā liels, tā mazs.

Jau izsenis katras nama mātes un nama tēva gods ir celt galdā labāko, kas ir, kā arī paspēt padarīt visus lauku darbus līdz Līgo dienai, lai kaimiņi neapdziedātu. Domāju, ka ventspilnieki ir godam tikuši galā ar saviem darbiem un nopelnījuši atpūtu svētkos, jo, tikai pateicoties jūsu rūpēm, vērīgajai acij un mīlestībai pret savu pilsētu, tā ir tāda, kādu to mēs redzam šodien – sakopta, ziedoša un skaista.

Šovasar mums priekšā vēl daudz pilsētas jubilejai veltītu pasākumu – pēc dažām nedēļām baudīsim Jūras svētku gaisotni, pie mums viesosies motobraucēji un kaitbordisti, krāšņi svinēsim ikgadējos Pilsētas svētkus, bet 24.jūlijā visi kopā centīsimies sasniegt Ginesa pasaules rekordu, izveidojot pasaulē garāko ziedu paklāju. Ceru, ka ikkatrs ventspilnieks jubilejas gada svētku programmā atradīs ko sev tuvu un interesējošu.

No sirds sveicu visus ventspilniekus vasaras saulgriežos! Lai sirdīs valda svētku prieks, netrūkst putojoša alus un smeķīga Jāņu siera, līksmas mūzikas un raita dejas soļa!

Ar cieņu,
Aivars Lembergs
Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 22.06.2010