Kalendārs

Inovatīvās ražotnes SIA “Bau-How Baltic” pirmās produkcijas nosūtšana uz Norvēģiju (29.04.2010.)

Ceturtdien, 29.aprīlī, plkst.12:00 SIA “BAU-HOW Baltic” ražotnē Ventspilī, Rūpniecības ielā 27, notika pasākums, kura laikā uzņēmuma teritoriju atstāja pirmie saražotie māju moduļi, kurus plānots piegādāt pasūtītājam Norvēģijā. Svinīgajā pasākumā piedalījās pārstāvji no Ventspils pilsētas domes, valsts kapitālsabiedrības “Latvijas Garantiju aģentūra”, SIA “BAU-HOW Baltic” un “Nordea” bankas.

“Mēs cenšamies realizēt sabalansētu Ventspils sociāli ekonomiskās attīstības programmu, kā vienu no stūrakmeņiem veidojot pilsētas industrializāciju, jo industriāli attīstām valstīm un pilsētām nākotnē būs iespējams izdzīvot. Mūsu mērķis ir industriāli attīstīta pilsēta un Latvija,” pasākumā sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Lembergs pauda prieku par SIA “BAU-HOW Baltic” ražotnes sekmīgo darbu un labo sadarbību ar Nordea banku un “Latvijas Garantiju aģentūru”, kas veicina šī projekta attīstību.

Savukārt “Nordea” bankas Korporatīvā departamenta daļas vadītājs Jānis Kalniņš uzsvēra, ka Nordea banka vēlas ar darbiem apliecināt to, ka ir lielākā Ziemeļeiropas finanšu institūcija. Bankas pārstāvis izteica atzinību Ventspils pašvaldībai par iniciatīvu radīt pilsētā pozitīvu vidi stratēģiskām investīcijām un uzņēmuma SIA “BAU-HOW Baltic” vadībai par izstrādāto detalizēto stratēģisko plānu, pielietotajām inovatīvajām tehnoloģijām un uzņēmuma vadības zināšanām un pieredzi. Kalniņš pauda cerību arī turpmāk atbalstīt uzņēmuma ambiciozos attīstības plānus.

SIA “Latvijas garantiju aģentūra” valdes priekšsēdētājs Klāvs Vasks atzinīgi novērtēja visas šajā projektā iesaistītās puses, jo Latvijā ir jābūt īpašai drosmei, lai sāktu ko jaunu un izrādītu iniciatīvu. Vasks sacīja, ka viņam nebija šaubu par šī projekta izdošanos, un pauda prieku par to, ka “Nordea” banka bija drosmīga un atbalstīja projektu. “Latvijas garantiju aģentūras” vadītājs izteica vēlējumu, kaut šādu projektu būtu vairāk, jo valsts un ES ir atvēlējusi ievērojamu kapitālu 100 miljonu EUR uzņēmumu un jaunu investīciju atbalstam, un aicināja arī citus uzņēmumus izmantot “Latvijas garantiju aģentūras” atbalsta programmas, tādējādi dodot pienesumu Latvijas tautsaimniecībai.

SIA “BAU-HOW Baltic” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Čamāns sacīja, ka uzņēmumam bija iespēja izvietot ražošanu arī citās valstīs vai pilsētās, tomēr, izvērtējot piedāvājumu un apbraukājot jaunās ražotnes potenciālās atrašanās vietas, par vislabāko vietu tika atzīta Ventspils, jo šeit ir sakārtota infrastruktūra un pozitīvi pārsteidza Ventspils pašvaldības un brīvostas vadības un darbinieku attieksme. Uzņēmuma vadītājs informēja, ka svētdien, 2.maijā, Ventspils ostu atstās kuģis ar pirmo kravu – 21 māju moduli, kas dosies ceļā uz Norvēģiju. Līdz jūnija vidum uzņēmumam jāsaražo pavisam 100 moduļi. Čamāns skaidroja, ka uzņēmumā iespējams ražot dažādus māju moduļus, neierobežojot arhitektonisko izvēli. Uzņēmuma turpmākajos plānos ir būvēt otru daudz lielāku ražotni Ventas otrā krastā.

Kā jau iepriekš ziņots, “BAU-HOW Baltic” ir norvēģu uzņēmumu grupas BAU-HOW meitas uzņēmums. Patlaban kompānijas ražotnē Ventspilī strādā 75 darbinieki, taču tuvākajā laikā plānots pieņemt darbā vēl 30. “BAU-HOW Baltic” stratēģiskie mērķi ir laikā no 2010. līdz 2013.gadam Ventspilī uzbūvēt četras rūpnīcas ar kopējo ražošanas jaudu aptuveni 600 000 moduļu kvadrātmetru gadā. Kopējais ražošanas apjoms nodrošinātu vismaz 420 miljonu latu gadā augstas pievienotās vērtības produktu nozares izveidi Latvijā.

Publicēts lapā: 29.04.2010