Kalendārs

Ventspils ir vissekmīgākā pilsēta Latvijā investoru piesaistē (30.03.2010.)

Otrdien, 30.martā, SIA “Bucher Schoerling Baltic” ražotnē (Ventspilī, Ganību ielā 105) tika parakstīts līgums par ES struktūrfondu projekta īstenošanu SIA “Bucher Schoerling Baltic” projektam
„SIA Bucher Schoerling Baltic mašīnbūves ražotnes attīstības projekts augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanai” aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”.

Līgumu parakstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietnieks Māris Ēlerts, SIA “Bucher Schoerling Baltic” valdes priekšsēdētājs Niklauss Hūzers (Niklaus Huser) un prokūriste Vineta Priede, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Ventspils Brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Lembergs savā uzrunā norādīja, ka ir ieguldīts pamatīgs darbs, lai šis uzņēmums varētu ienākt Ventspilī, un tas ir ļoti būtisks panākums, jo industrijas pamats ir mašīnbūve. Lembergs izteica patiesu prieku par to, ka ciemiņi kļuvuši par ventspilniekiem un var nodrošināt darba vietas ne tikai jau pieredzējušiem speciālistiem, bet arī tiem, kuri tikko beiguši Ventspils Profesionālo vidusskolu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietnieks Māris Ēlerts norādīja uz Ventspils pašvaldības lielo lomu investoru piesaistē, jo šādu projektu īstenošanā ļoti būtiska ir pašvaldības atsaucība, ieinteresētība un izpratne. Ēlerta kungs izteica atzinību Ventspils pilsētas domei un Ventspils Brīvostas pārvaldei un atzīmēja, ka Ventspils ir vissekmīgākā pilsēta Latvijā attiecībā uz investoru piesaisti.

SIA „Bucher Schoerling Baltic” valdes priekšsēdētājs Niklauss Hūzers atzina, ka viņam ir liels pagodinājums un prieks parakstīt šo sadarbības līgumu un ka viņš sevi jau uzskata par ventspilnieku, lai gan nerunā latviski. Hūzera kungs izteica atzinību darbinieku augstajai motivācijai un labajām svešvalodu zināšanām. Pateicoties tam, SIA „Bucher Schoerling Baltic” var ražot Latvijā, bet ievērojot vācu kvalitātes standartus.

Šobrīd SIA „Bucher Schoerling Baltic” nodarbina 55 cilvēkus, bet šī gada laikā plānots palielināt darbinieku skaitu līdz 95-100.

Kā jau ziņots iepriekš, kopš darbības uzsākšanas 2005.gadā SIA „Bucher Schoerling Baltic” ražo komponentes un tvertnes lielām un mazām ielu tīrāmām mašīnām. Iesākumā uzņēmuma ražotne atradās Kustes dambī 28, taču uzņēmums strauji attīstījās, un bija nepieciešamas lielākas ražošanas platības. Pateicoties vietējās pašvaldības un Brīvostas pārvaldes atsaucībai 2008.gada vasarā visa ražošana tika pārvietota uz jauno ražošanas ēku Ganību ielā 105. Jauno ražošanas ēku 4600 m2 platībā un ar to saistīto 50’000 m2 lielo teritoriju uzņēmums nomā no Ventspils Brīvostas pārvaldes. Jaunajā ražotnē iekārtotas modernas darba vietas, un tajā pašreiz nodarbināti 55 darbinieki.

Kādu laiku atpakaļ tika pieņemts lēmums uzsākt jaunās paaudzes ielu tīrāmo mašīnu ražošanu un paplašināt SIA „Bucher Schoerling Baltic” ražošanas procesu, iekļaujot tajā metālapstrādes, metināšanas un virsmas apstrādes darbības. Tādējādi Ventspils ražotnē tiktu nodrošināts pilns ražošanas cikls.

Lai nodrošinātu plānoto paplašināšanos, tiek īstenots investīciju projekts „SIA Bucher Schoerling Baltic mašīnbūves ražotnes attīstības projekts augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanai”. Projekta kopējās izmaksas plānotas 3,6 milj. LVL (no tiem 1,0 milj. LVL jaunai hallei un 2,6  milj. LVL ražošanas iekārtās), no kuriem 1,4 milj. LVL ir paredzēts saņemt no ES struktūrfondiem.

Projekta ietvaros plānots uzbūvēt jaunu ražošanas ēku 2754 m2 platībā. Pateicoties ES atbalstam, tiks investēts jaunās un modernās ražošanas tehnoloģijās- tiks izveidota ražošanas līnija metināšanai, montāžai un produkcijas testēšanai, instalētas metālapstrādes (lāzergriešana, locīšana, velšana + mehāniskā apstrāde) un virsmas apstrādes (ar smilšu strūklu, slapjās lakošanas kabīnes, pulverkrāsošana) iekārtas, uzstādītas nepieciešamās informāciju tehnoloģijas.

Realizējot projektu, papildus tiks radītas 40-50 jaunas darba vietas,  jaunie ražošanas procesi noritēs, balstoties uz modernākajām tehnoloģijām, tiks ieviesta apkārtējo vidi saudzējoša vispārēja koncepcija ar ergonomiskām darba vietām, tiks ieviesta moderna, uz datorsistēmu balstīta ražošanas un loģistikas koncepcija „Produkcijas pilns ražošanas cikls 2,5 nedēļās”.

Jauno ražošanas ēku plānots uzbūvēt līdz 31.10.2010, un līdz 01.11.2010. tajā plānots uzsākt jaunās paaudzes ielu tīrāmo mašīnu ražošanu.

SIA „Bucher Schoerling Baltic” veiksmīgās attīstības pamatā ir izcils atbalsts no Ventspils pilsētas pašvaldības un Ventspils Brīvostas pārvaldes puses, augsti motivēti darbinieki ar ļoti labām svešvalodu zināšanām, labi ražošanas nosacījumi un augsta elastība, plānotās produkcijas izmaksu samazināšana un kvalitātes prasību izpilde pašu montāžas uzņēmumā.

SIA “Bucher Schoerling Baltic” ir Šveices koncerna “Bucher Industries AG” komunālo automašīnu ražotāja “Bucher Municipal” meitas uzņēmums, kas savu produkciju piegādā visā pasaulē. Bucher Industries ir lielākais komponenšu un pilnīgu komunālo mašīnu, ziemas specdienestu aprīkojuma un lidostu tīrāmo iekārtu ražotājs pasaulē ar noieta tirgiem Eiropā, ASV, Austrālijā un Āzijā.

Publicēts lapā: 30.03.2010