Kalendārs

Līguma parakstīšana starp Ventspils Brīvostas pārvaldi, SIA BAU-HOW Baltic un LIAA par par ESF līdzfinansējuma saņemšanu (26.03.2010.)

Piektdien, 26.martā SIA “BAU-HOW Baltic” ražotnē Ventspilī, Rūpniecības ielā 27 tika parakstīts līgums par ES struktūrfondu projekta īstenošanu SIA “BAU-HOW Baltic” projektam „Būvniecības moduļu industriālā ražošana” aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”.

Līguma parakstīšanai sekojošajā preses konferencē Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs atcerējās ne tik senus laikus, kad vietā, kur šobrīd slejas 1,3 hektāru liela rūpnīcas ēka, atradās vairāki mazi dīķīši, kuros makšķerēja vietējie makšķernieki. Lembergs izteica cerību, ka kompānijai “BAU-HOW Baltic” izdosies īstenot visus savus plānus, un sacīja, ka vislielākais gandarījums viņam būs tad, kad visus izejmateriālus, no kuriem jaunajā rūpnīcā top māju būves moduļi, ražos tepat, Latvijā.

Savukārt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols preses konferencē sacīja, ka ļoti priecājas slēgt līgumu ar kompāniju, kuras ienākšanai Latvijā viņa vadītā aģentūra ir pielikusi ne mazumu pūļu. Ozols atzinīgi novērtēja Ventspili, kam cīņā par investora ienākšanu izdevies uzvarēt gan Liepāju, gan arī galvaspilsētu Rīgu.

SIA “BAU-HOW Baltic” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Čamāns pastāstīja, ka rūpnīcā, kuras kopējā platība ir 1.3 hektāri, norisinās būvniecības moduļu rūpnieciska ražošana. Moduļus iespējams izmantot dzīvojamo māju, biroju, viesnīcu un citu ēku būvniecībai. Patlaban rūpnīcā pēc Norvēģijas klientu pasūtījuma būvē moduļus studentu dienesta viesnīcai. Kompānijas mērķa tirgus ir Skandināvijas valstis, kurās būvniecības tirgus aug. Kompānija patlaban nodarbina 70 cilvēkus, kā arī drīzumā plāno pieņemt darbā vēl 50 darbiniekus. Kompānijas vadītājs pauda gandarījumu par to, cik labus darbiniekus kompānijai izdevies atrast Ventspilī.

Čamāns arī pastāstīja, ka kompānija plāno arī veidot jaunas ražotnes otrā Ventas krastā, Mičurina ielā. Kopumā kompānija plāno izveidot četras rūpnīcas, kurās plāno nodarbināt 1000 darbinieku.

Kā jau ziņots iepriekš, SIA „BAU-HOW Baltic” ir norvēģu uzņēmumu grupas BAU-HOW meitas uzņēmums. BAU-HOW ir attīstījis elastīgu, patentētu un izmaksu efektīvu moduļu konstrukciju būvniecības koncepciju un ar to saistītu ražošanas sistēmu. Izstrādātās industrializētās ražošanas tehnoloģijas ļauj radīt izmaksu efektīvas daudzstāvu ēkas atbilstoši vismodernākajiem tehnoloģiskajiem standartiem un būtiski samazināt būvniecības laiku. BAU-HOW izveidotās moduļu sistēmas piedāvā brīvību ēku dizaina izvēlē, jo standartizēts ir tikai būvniecības process, nevis piedāvātās moduļu konstrukcijas.
SIA „BAU-HOW Baltic” ir dibināts 2007.gadā ar mērķi īstenot jaunās būvniecības sistēmas ieviešanu un turpmāko attīstību. Uzņēmums veic daudzstāvu dzīvojamo ēku moduļu industriālo ražošanu un ar to saistītos projektēšanas, ražošanas, loģistikas un montāžas darbus.
Līdz šim uzņēmums ir veiksmīgi uzsācis savu darbību nomātā rūpnīcā Rūpniecības ielā 27, Ventspilī. Šobrīd ir noslēgti vairāki lieli darījumi par daudzstāvu dzīvojamo māju un viesnīcu moduļu piegādi Norvēģijā un Dānijā, kas pilnībā noslogo esošās rūpnīcas jaudas. Papildus tiek veikts darbs ar  nākamajiem projektiem, lai nodrošinātu nepārtrauktu ražošanas procesu.
Patlaban uzņēmums nodarbina jau 70 cilvēkus, un darbinieku skaitu plānots palielināt līdz aptuveni 120 cilvēkiem tuvāko mēnešu laikā.

Paredzot nākotnes tirgus attīstību un sekojot BAU-HOW Grupas stratēģijai, 2010. gadā uzņēmums plāno uzsākt jaunas rūpnīcas celtniecību, kurā pilnvērtīgu ražošanu plānots uzsākt 2011.gada beigās.

Jaunās rūpnīcas būvniecībai uzņēmumam ir piešķirts ES struktūrfondu finansējums aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ietvaros. Jaunās rūpnīcās kopējās investīcijas plānotas 14 milj. EUR apmērā, no kurām 4,2 milj. EUR veidos līdzfinansējums no ES struktūrfonda līdzekļiem. Lai apgūtu šo finansējumu, tika organizēti divi publiski iepirkumi par būvniecības darbiem un iekārtu projektēšanu un piegādi. Kā apliecinājums Latvijas uzņēmumu konkurētspējai, abos iepirkumos par uzvarētājiem tika atzītas vietējās kompānijas.

Jaunās rūpnīcas platība paredzēta 17 000 m2, un tajā moduļu ražošana tiks veikta pēc ražošanas konveijera principa. Jaunajā rūpnīcā BAU-HOW Baltic plāno nodarbināt līdz 250 darbiniekiem, lielākā daļa no kuriem tiks apmācīti esošajā rūpnīcā. Visa jaunās rūpnīcas saražotā produkcija 100% apmērā tiks eksportēta.

Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem Ventspils atrašanās vietas izvēlē un minēto investīciju projektu īstenošanā ir veiksmīgā BAU-HOW Baltic sadarbība ar Ventspils pilsētas domi un Ventspils Brīvostu, kas uzņēmušās izbūvēt pievadceļus un infrastruktūru nākotnes rūpnīcas teritorijā, kā arī turpināt uzturēt labvēlīgo uzņēmējdarbības vidi kopumā.

Publicēts lapā: 26.03.2010