Kalendārs

Preses konference par Ventspils pilsetas domes un Latvijas nacionālās operas ilgtremiņa sadarbību (24.03.2010.)

24.martā plkst.14.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notika preses konference, kurā informēja par LNO un Ventspils pilsētas ilgtermiņa sadarbību. Preses konferencē piedalīsies LNO direktors Andrejs Žagars, Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs, LNO mākslinieciskais vadītājs Artūrs Maskats.

”Kopš teātra nama ”Jūras vārti'” rekonstrukcijas nav apritējis pat gads. Taču modernizētais un ar mūsdienīgi tehnoloģiskām iekārtām aprīkotais teātra nams ir ieņēmis jau stabilu vietu starp nozīmīgākajiem un apmeklētākajiem kultūras norišu centriem Latvijā. To apliecina gan ”Jūras vārti” piedāvāto kultūras pasākumu daudzveidība un to augstvērtīgā mākslinieciskā kvalitāte, gan arī skatītāju piepildītās zāles. Aprīkojot ēku ar visu nepieciešamo teātra, akadēmiskās mūzikas koncertu, operas, baleta, muzikālo izrāžu, šovu un citu pasākumu norisei, esam sasnieguši galveno mērķi – radījuši augstvērtīgas profesionālās mākslas pieejamību ventspilniekiem un Kurzemes reģiona iedzīvotājiem. Mēs, ventiņi, ļoti mīlam Latvijas Nacionālo operu un tās talantīgos māksliniekus. Tagad, kad t/n ”Jūras vārti” rekonstrukcijas rezultātā ir ieguvis transformējamu orķestra bedri, maināmu akustisko fonu u.c. tehnoloģiskās kvalitātes, ar gandarījumu paziņojam – mēs esam gatavi uzņemt un nodrošināt  Latvijas Nacionālās operas izrāžu pilnvērtīgu norises iespējamību Ventspilī”, ‘pauž Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

„14.martā Latvijas Nacionālās operas trupa ar Džuzepes Verdi operu Traviata pirmo reizi viesojās atjaunotajā Ventspils teātra namā ar pilnvērtīgu izrādi un spēles noteikumiem, kas līdzvērtīgi LNO – ar orķestri, kas novietots orķestra bedrē. Ilgtermiņa sadarbības ietvaros, Ventspilij kļūstot par stabilu sadarbības partneri Kurzemes reģionā, plānojam ventspilniekiem rādīt baletu Riekstkodis, operas Madame Butterfly, Masku balle u.c.,” akcentē LNO direktors Andrejs Žagars.

Ventspils pilsētas pašvaldība jau kopš 2003.gada nodrošina saviem iedzīvotājiem iespēju noskatīties dažādu Latvijas teātru izrādes Ventspilī. 2003.gadā tika noslēgts sadarbības līgums par viesizrādēm ar M.Čehova Rīgas krievu teātri, 2004.gadā – ar Latvijas Nacionālo teātri, 2005.gadā – ar Liepājas teātri, 2006.gadā – ar Dailes teātri, 2007.gadā ar „Latvijas koncerti”, 2009.gadā – ar Leļļu teātri un Valmieras drāmas teātri, bet šogad izveidojusies sadarbība ar Jauno Rīgas teātri.

Preses konferences video ieraksts:

Get the Flash Player to see this content.

Atbildes uz žurnālistu jautājumiem:

Get the Flash Player to see this content.

Publicēts lapā: 24.03.2010