Kalendārs

Līguma parakstīšana starp Ventspils pilsētas domi, Ventspils Brīvostas pārvaldi, SIA “Malmar Sheet Metal” un LIAA par par līdzfinansējuma saņemšanu projekta „Autotransporta detaļu un piederumu ražotnes izveide” ietvaros (22.03.2010.)

Pirmdien, 22.martā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (Rīgā, Pērses ielā 2) 2.stāva konferenču zālē notika līguma parakstīšana par ES struktūrfondu projekta īstenošanu SIA “Malmar Sheet Metal” projektam „Autotransporta detaļu un piederumu ražotnes izveide” aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”.
Līgumu parakstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols, SIA “Malmar Sheet Metal” valdes loceklis Dorsāns Dominiks Žans Kamijs de Bijšērs, Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembers un Ventspils Brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis.

Uzņēmums SIA “Malmar Sheet Metal” Latvijas Uzņēmumu reģistrā tika dibināts 2006. gada 11.aprīlī un  ir Beļģijas kompānijas Cormetallis NV meitas uzņēmums.  Esošā ražotne atrodas īrētās telpās Fabrikas ielā 6, Ventspilī , Latvijā. Jaunā ražotne atradīsies Ventspils brīvostas teritorijā Ganību ielā 107 pie Ventspils lidostas, kā rezultātā, uzņēmumam būs viegli pieejami Ventspils brīvostas pakalpojumi. SIA “Malmar Sheet Metal” tika dibināts Latvijā, lai turpinātu izaugsmi, samazinot ražošanas izmaksas un apgūtu Centrālās un Austrumu Eiropas tirgu. SIA “Malmar Sheet Metal” darbojas mašīnbūves tirgus nozarē, ražojot detaļas un specializējoties smago automašīnu un autobusu rāmju ražošanā.

Ventspils ražotne atrodas tuvāk Zviedrijai un arī citiem uzņēmumiem, kuri ir uzsākuši uzņēmējdarbību šajā reģionā, ražojot produkciju  mašīnbūves industrijai. Vietējās pašvaldības atbalsts ir kalpojis kā atslēga, Malmaram izvēloties atrašanās vietu, kā arī viegli pieejamo prāmju līniju līdz Zviedrijai, Vācijai un citām vietām Eiropā.

Pastāvīgas attīstības rezultātā, Malmar īrētās ražošanas telpas drīz vien ir palikušas par šauru priekš turpmākas  paplašināšanās. Jau no paša sākuma Malmar vienmēr ir izteicis nodomu investēt pavisam jaunā lokšņu metāla ražotnē ar mašīnbūves detaļu virsmas apstrādes cehu, kurš aizņemtu daļu no 8 ha lielās zemes platības uz Ventspils brīvostas nomātās zemes. Neskatoties uz ekonomisko krīzi, Malmar tomēr izlēma nepārtraukt investīciju plānu. Gluži otrādi, 2009.gadā tika noslēgti daži ļoti svarīgi ilglaicīgi līgumi, kuri lika mūs lemt par labu šīm lielajām investīcijām.

Eiropas fondu līdzfinansējums

SIA “Malmar Sheet Metal” projekts „Autotransporta detaļu un piederumu ražotnes izveide”, kurš paredz ilgtermiņa ieguldījumus Ventspilī, ir atbalstīts darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.1.2.4.aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ietvaros. Kopējais ieguldījums nekustamajā īpašumā sniedzas līdz 1.586 miljoniem Ls. Augstas tehnoloģijas pulverkrāsošanas  cehs, specializēts mašīnbūves industrijai, būs ražotnes lielākā vērtība. Šim krāsošanas ceham ir nepieciešams 1.553 miljonu Ls liels ieguldījums.  Visbeidzot tiks arī uzstādītas jaunas iekārtas (lāzergriešanas iekārta, locīšanas iekārta uc.) par kopējo summu 0.946 miljonu Ls. Kopējās investīcijas sastādīs 4.06 miljonu Ls. Pateicoties Eiropas fondu līdzfinansējumam, šīs kopējās investīcijas izmaksas tiks samazinātas līdz 1.827 miljoniem Ls. Pēc uzņēmuma rīcībā esošā Austrumeiropā nav citu metāla lokšņu apstrādes ražotņu ar pilnu ražošanas ciklu, kas ražo komponentes lielizmēra šasijām, kā rezultātā pateicoties Eiropas fondu līdzfinansējumam un Ventspils brīvostas un pašvaldības atbalstam, Malmar cer, būt pirmie tirgū un labākie starp vēl tikai topošajiem konkurentiem!

Šīs investīcijas Ventspilī kopā ar ilgtermiņa stratēģiju, nodrošinās Malmaram  turpmāk attīstīt tā biznesu un rezultātā stiprināt ekonomisko situāciju Ventspilī ar augsto tehnoloģiju ražotni un krāsošanas cehu.

Galaproduktu kapacitāte Ventspils ražotnē ir līdz pat 1.500 tonnām gadā, nākotne tai palielinoties līdz 5.000 tonnām.   Šodienas darbinieku skaitu ir plānot palielināt no 40 cilvēkiem līdz 70 strādājošajiem.

Publicēts lapā: 23.03.2010