Kalendārs

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Šafranskis prasa iekļaut komisijas sastāvā, bet uz komisiju un komiteju sēdēm nenāk mēnešiem (01.02.2010.)

Foto: Raitis Plauks/f64

Foto: Raitis Plauks/f64

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāta Vladislava Šafranska („Saskaņas centrs”) aktivitātes saistībā ar kārtējās domes ārkārtas sēdes sasaukšanu vērtējamas kā iluzora darbības imitācija savu sponsoru priekšā.

Paužot skaļus populistiskus saukļus par to, ka Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem tiekot liegta iespēja piedalīties domes darbā, deputāts Šafranskis ir, iespējams, apzināti aizmirsis vairākus būtiskus aspektus.

Pirmkārt, savu vēlētāju gribu tik ļoti pildīt gribošais domes deputāts Šafranskis piemirsis pastāstīt sabiedrībai par to, ka iepriekšējā domes sasaukumā, kad viņš bija iekļauts domes Ekonomikas un budžeta komisijas sastāvā, dažnedažādu aizbildinājumu dēļ, bet dažkārt arī vienkārši bez iemesla šis deputāts mēnešiem ilgi neapmeklēja Ekonomikas un budžeta komisijas, kā arī to domes komiteju, kurās bija ievēlēts, sēdes, tādējādi parādot savu „ieinteresētību” pašvaldības darbā. Tā, piemēram, no 2007.gadā notikušajām 39 Ekonomikas un budžeta komisijas sēdēm Šafranskim labpaticies ierasties vien uz 7 sēdēm, 2008.gadā no 41 Ekonomikas un budžeta komisijas sēdes Šafranskis piedalījies 10 sēdēs, bet no četrām 2009.gada pirmajā pusgadā notikušajām Pilsētas attīstības komitejas sēdēm ieradies tikai uz vienu. Tādu pašu darba stilu Šafranskis turpinājis arī šajā sasaukumā – septiņu mēnešu laikā, kopš darbojas pērn jūnijā Pašvaldību vēlēšanās ievēlētā Ventspils pilsētas dome tās pašreizējā sastāvā, no 30 Finanšu komitejas, kurā Šafranskis ievēlēts, sēdēm viņš apmeklējis vien 11, tostarp veselu trīs mēnešu garumā neierodoties ne uz vienu komitejas sēdi.

Tāpat opozīciju pārstāvošie deputāti aizmirsuši, ka gan „Saskaņas centra”, gan „Jaunā laika”, „Pilsoniskās savienības” un „Sabiedrības citai politikai” pārstāvji ir pārstāvēti 24 no 26 domes komisijām un padomēm – kopumā tajās darbojas turpat 50 opozīcijas partijas pārstāvošie cilvēki.

Līdz ar to Šafranska un pārējo opozīcijas deputātu aktivitātes vērtējamas tikai un vienīgi kā izmisīgi centieni piesaistīt sabiedrības uzmanību, acīmredzot, šoruden gaidāmo Saeimas vēlēšanu ietekmē.

Aivars Lembergs

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs.

Publicēts lapā: 1.02.2010