Kalendārs

Aicinājums makšķerniekiem uzturēt tīrību un kārtību uz ledus Ventā (27.01.2010.)

Zivis ziemā

Zivis ziemā

Esmu uzdevis Ventspils pilsētas pašvaldības atbildīgajiem dienestiem ieviest kārtību – gan no tīrības, gan sabiedriskās kārtības viedokļa – makšķernieku iecienītajā ledus klātajā Ventas upes posmā no dzelzceļa tilta līdz pilsētas robežai, kur ik dienas uzturas vairāki simti zemledus makšķernieku.

Pats esmu makšķernieks, un kā makšķerniekam man nav pieņemama dažu ciemiņu nevērīgā izturēšanās pret apkārtējo vidi, turpat uz ledus atstājot papīrus, maisiņus, cigarešu paciņas un citas drazas. Diemžēl jāsecina, ka ciemiņi, kas brauc uz Ventspili nodarboties ar zemledus makšķerēšanu, ir atveduši sev līdzi zemāku makšķernieku izturēšanās kultūru. Īsts makšķernieks ir dabas mīļotājs, nevis piemēslotājs, un viņam nepiemīt paradums atstāt aiz sevis atkritumus.

Aicinu ventspilniekus paust viedokli par to, kā pašvaldībai vajadzētu labāk rīkoties, lai šo situāciju risinātu. Protams, varam ieviest maksu par makšķerēšanu, taču tādā gadījumā diemžēl cietīs arī Ventspils pilsētā un novadā dzīvojošie makšķernieki. Tāpēc aicinu ventspilniekus, ja viņiem ir labas idejas, kā radušos situāciju atrisināt, zvanīt uz pašvaldības „karsto” telefonu, sūtīt pilsētas domei vēstules vai arī ierakstīt savus ierosinājumus Ventspils portāla komentāros.

Ventspils pilsētas domes „karstā” telefona numurs ir 636 01119, e-pasta adrese dome@ventspils.gov.lv, pasta adrese: Jūras iela 36, Ventspils, LV 3600, Ventspils portāla adrese www.ventspils.lv .

Publicēts lapā: 28.01.2010