Kalendārs

Ventspils 6.vidusskolā atklāj liftu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Foto: Oskars Jūra

Foto: Oskars Jūra

Piektdien, 29.janvārī, plkst.10:30 Ventspils 6.vidusskolā, Sarkanmuižas dambī 1 notiek lifta būvdarbu noslēguma pasākums ar mērķi informēt sabiedrību par izglītības iestādes pieejamību personām ar īpašām vajadzībām.

Lifta atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kā arī Latvijas Bērnu fonda Ventspils nodaļas vadītāja Ieva Sāmīte – Cērpa.

Projekta „Ventspils 6.vidusskolas infrastruktūras uzlabošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem” ietvaros Ventspils 6.vidusskolā ierīkots lifts, kā arī veikta sanitārā mezgla pārbūve, atjaunots grīdas segums, lai nodrošinātu personu ar kustību traucējumiem ērtu piekļuvi mācību kabinetiem, un nomainītas piecas mehāniski bojātās, personām ar kustību traucējumiem nepiemērotās gaiteņu durvis. Līdz ar to Ventspils 6.vidusskolas infrastruktūra pilnībā pielāgota audzēkņu ar kustību traucējumiem vajadzībām. Tāpat skolas 1., 2. un 3.stāvā, atjaunojot grīdas segumu, izmantots divu kontrastējošu toņu linolejs, kas atvieglos pārvietošanos vājredzīgiem cilvēkiem.

Tā kā būvdarbu iepirkumu rezultātā bija radies finanšu ietaupījums, 2009.gada decembrī tika apstiprināti grozījumi projektā, nodrošinot iespēju papildu desmit durvju bloku nomaiņai.

Projekta īstenošanai piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 83 633 LVL un valsts budžeta dotācija 4428 LVL apmērā, kā arī tiks nodrošināts pašvaldības līdzfinansējums 10 331 LVL apmērā.

Projektu plānots īstenot līdz 2010.gada 31.martam.

Publicēts lapā: 25.01.2010