Kalendārs

Noraidījums tiesnesei saistībā ar Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrības savulaik izplatīto „politisko” paziņojumu (11.01.2010.)

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / F64

Foto: Mārtiņš Zilgalvis / F64

Tiesvedībā ar KNAB par administratīvā akta – man izteiktā brīdinājuma atcelšanu pilnībā, ko esmu iesniedzis kā prasību Administratīvajā rajona tiesā Liepājā, šodien iesniedzu noraidījumu tiesnesei Stellai Blūmai.

Savu noraidījumu pamatoju ar zināmām bažām par tiesneses spēju tiesu spriest objektīvi un neitrāli, jo 2009.gada 22.oktobrī Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība izplatīja paziņojumu sakarā ar Latvijas Republikas Saeimas lēmumu par Administratīvās apgabaltiesas tiesneša Māra Vīganta neapstiprināšanu par Augstākās tiesas tiesnesi. Konkrēto paziņojumu es uztvēru kā visu administratīvo tiesnešu viedokli, kura saturs bija pamatots ar subjektīviem pieņēmumiem un politiskām spekulācijām. Lai arī Saeimas balsojums bija aizklāts un sabiedrībai nav zināms, kā kurš deputāts balsojis, turklāt es neesmu Saeimas deputāts, tomēr Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība savā vēstījumā steidza paziņot, ka Saeimas lēmums esot atriebība tiesnesim Mārim Vīgantam par viņa savulaik pieņemto lēmumu „par oligarha Aivara Lemberga apcietināšanu”, it kā tā būtu vienīgā lieta tiesneša tiesu praksē. Turklāt apzīmējuma „oligarhs” lietošana konkrētajā paziņojumā vien bija apliecinājums attieksmei, kuru grūti būtu nosaukt par objektīvu, neitrālu vai tādu, kas atbilstu tiesas spriešanas autoritātes jēgai. Šis paziņojums motivēja mani izteikt noraidījumu Administratīvās tiesas tiesnesei. Tiesa savu lēmumu paziņos šo piektdien.

Aivars Lembergs,

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 11.01.2010