Kalendārs

Lembergs: „Priecājos, ka, īstenojot Jaunrades nama attīstības projektu, dodam cilvēkiem darbu”

Otrdien, 17.novembrī, plkst. 10:00 Ventspilī notika Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta „Jaunrades nama attīstības projekta” ietvaros topošās jaunās piebūves spāru svētki.

„Krīzes laikā ir jāsilda ekonomika, un man prieks, ka Ventspils pašvaldība, īstenojot Jaunrades nama attīstības projektu un citus pilsētai nozīmīgus projektus, piemēram, Ventas tilta rekonstrukciju, Apvedtilta būvniecību un daudzus citus, silda ekonomiku, dodot darbu gan būvniekiem, gan citās saistītajās nozarēs strādājošajiem ventspilniekiem. Krīze ir īstais laiks, kad būvēt to, ko lietosim nākamajos gados,” spāru svētkos, uzrunājot klātesošos, sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Lembergs arī pateicās būvuzņēmējam, Ventspils komercsabiedrībai SIA „Pilsbūve” par līdz šim paveikto darbu, novēlēja, lai būvnieku darbam būtu laba kvalitāte, un izteica cerību, ka jau nākamā mācību gada sākumā Jaunrades nama ēku piepildīs bērnu balsis.

Spāru svētkos piedalījās un savu audzēkņu veikumu demonstrēja viena no Jaunrades nama ēkas nākamajiem iemītniekiem – robotikas pulciņa vadītājs Gatis Gaigals, kura audzēkņi pulciņa divos darbības gados jau guvuši panākumus robotikas konkursos.

Kā jau iepriekš ziņots, Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Jaunrades nama attīstības projekta” ietvaros notiek Ventspils Latviešu biedrības nama rekonstrukcija. Projekts paredz rekonstruēt vēsturisko 1904.gadā būvēto Ventspils Latviešu biedrības namu, pielāgojot to Jaunrades nama funkcijām, kā rezultātā rekonstruētā ēka, kā arī tās piebūve piešķirs teritorijai mūsdienīgu vizuālo tēlu, tajā pat laikā saglabājot vēsturisko elpu.

Rekonstruētajā namā plānots izvietot mūsdienīgu jaunatnes un bērnu iniciatīvas un jaunrades centru dažādu aktivitāšu un programmu īstenošanai. Namā pēc rekonstrukcijas atradīsies liels ārpusskolas nodarbību komplekss skolēniem un jauniešiem. Līdzās jau tradicionālajām nodarbībām – automodelismam, mūzikas ierakstu studijai, keramikas pulciņam – būs iespējams nodarboties ar tādām programmām, kā kino-video, radioelektroniku, astronomiju un robotiku, kas būs atbalsts skolēniem, kuriem ir padziļināta interese par šīm zinātnēm. Piebūves daļā atradīsies arī planetārijs ar teleskopu interešu izglītības nodrošināšanai.

Projektu, piesaistot gan Eiropas Savienības fondu, gan valsts budžeta līdzekļus, kā arī nodrošinot pašvaldības līdzfinansējumu, plānots īstenot līdz 2010. gada septembrim. Kopējās projekta izmaksas paredzētas 3 miljonu latu apmērā, tai skaitā – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 2,4 miljonu latu, Valsts budžeta dotācija 130  tūkstoši latu un pašvaldības finansējums – 470  tūkstoši latu.

Projektu īsteno Ventspils pilsētas pašvaldība kopā ar Izglītības pārvaldi, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādi „Komunālā pārvalde”, būvdarbus veic SIA „Pilsbūve.”

Publicēts lapā: 20.11.2009