Kalendārs

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga uzruna svētkos (18.11.2009.)

uzrunai

Cienījamie ventspilnieki!
Ir pienācis gada tumšākais laiks, kad šķiet, ka gaismas trūkst ne tikai ap mums, bet arī mūsos.

Taču tieši šajā tumšajā laikā atzīmējam gaišus svētkus – mūsu valsts dzimšanas dienu. 18. novembris ir nozīmīgs datums kalendārā, kas atgādina mums par mūsu tautiešiem, kuri cīnījās par to, lai mums būtu neatkarīga Latvijas valsts – vieta, kur būt kopā un runāt savā valodā.

Latvijā valdošā dižķibele gribot negribot ievieš savas korekcijas arī Ventspils pašvaldības un ventspilnieku maciņos, tomēr esam optimisti un cenšamies maksimāli izmantot visas šī laikmeta piedāvātās iespējas ventspilnieku labklājības un Ventspils attīstības labā. Pie mums Ventspilī darbi turpinās, kas ļauj mums ar cerībām raudzīties nākotnē. Skaidras aprises iegūst topošais bērnu dārzs „Bitīte”, top mūsdienīgs Jaunrades nams un jauna trase daudzu iemīļotajam Mazbānītim, kas savienos Piejūras brīvdabas muzeju ar Piedzīvojumu parku, tiek rekonstruēts Ventas tilts, aktīvi norit Ventspils skolu un bērnudārzu siltināšana, ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve un ielu rekonstrukcijas darbi. Decembrī atklāsim sakārtotu Vecpilsētas stūrīti – atjaunoto tirgus laukumu. Tas viss dod cilvēkiem darbu un iespēju nopelnīt iztiku sev un savām ģimenēm, kas ir īpaši svarīgi šajā visnotaļ sarežģītajā laikā. Man ir patiess prieks, ka cilvēki Ventspilī neļaujas pesimismam, bet tieši otrādi – sasparojas, gan veidojot jaunus uzņēmumus un līdz ar to arī darba vietas, gan dažādojot savu uzņēmējdarbību, īstenojot jaunas biznesa idejas, gan paši pēc savas iniciatīvas organizējot pasākumus, tādējādi radot svētkus sev un citiem. Neaizmirsīsim, ka barība nepieciešama ne tikai mūsu miesai, bet arī garam, un par to gādā arī jaunā Pārventas bibliotēka un atjaunotais teātra nams „Jūras vārti”, kas pulcina cilvēkus uz izrādēm, koncertiem un citiem pasākumiem.

Ventspils pilsētas domes vārdā sveicu jūs visus Latvijas valsts dzimšanas dienā, vēlot katram ventspilniekam stipru garu, veselību un izturību! Aicinu visus 18. novembrī aizdegt sveci savas mājas logā – lai gaišums un siltums piepilda Ventspili un Latviju! Lai mums visiem veicas un lai cerība un gaisma ienāk katrā ventspilnieku ģimenē!

Aivars Lembergs,

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 18.11.2009