Kalendārs

Šobrīd valstī nodokļus paaugstināt nedrīkst! (01.10.2009.)

Foto: f64 / Mārtiņš Zilgalvis

Foto: f64 / Mārtiņš Zilgalvis

Ventspils pilsētas dome rūpīgi seko līdzi diskusijām par izmaiņām nodokļu politikā valstī. Strikti iestājamies par pozīciju, ka šobrīd nodokļus paaugstināt nedrīkst ne iedzīvotājiem, ne uzņēmējiem.

Jautājumā par nekustamā īpašuma nodokli 2010.gadam vēlos uzsvērt, ka Ventspils pašvaldības vadība neatbalsta dzīvojamās platības aplikšanu ar nodokli. Gadījumā, ja valdība pieņems šādu lēmumu, tad atbalstīsim pozīciju, ka uz katru cilvēku, kuram ir deklarētā dzīvesvieta kādā mājoklī, tiktu attiecināts noteikts kvadrātmetru skaits, kas ar nodokli netiktu aplikts. Piemēram, uz vienu deklarētu personu dzīvoklī tie varētu būt 25-50 kvadrātmetri un dzīvojamā mājā apmēram 100 kvadrātmetri ar nodokli neapliekamā platība.

Ja šāds nodoklis tiks ieviests, tad to vajadzētu maksāt tikai tiem iedzīvotājiem, kam pieder ļoti lieli dzīvokļi vai dzīvojamās mājas.

Nodokļus var ieviest tad, kad ekonomikā notiek strauja augšupeja, nolūkā to piebremzēt. Bet ekonomikas lejupslīdes gadījumā ne tikai nedrīkst palielināt esošos nodokļus – ne PVN, ne uzņēmumu, ne iedzīvotāju ienākumu, ne sociālo, bet arī ieviest jaunus – ne kapitāla pieauguma nodokli, ne nodokli no dividendēm utt. Piemēram, ASV, kurā savu darbību SVF bāzē, šāda nodokļu politika netiek realizēta.

Joprojām uzskatu, ka Starptautiskā Valūtas fonda, Eiropas Komisijas, Zviedrijas uzspiestā sociālekonomiskā politika ir virzīta nevis uz tautsaimniecības atveseļošanu, bet gan – nožņaugšanu.

Publicēts lapā: 6.10.2009