Kalendārs

Turēšu Šleseru pie vārda (09.07.2009)

F64 / Mārtiņš Zilgalvis

F64 / Mārtiņš Zilgalvis

Iepazīstoties ar Rīgas domes vicemēra, Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētāja Aināra Šlesera komentāriem par „nopietno konkurentu” Ventspils ostai, jāatzīst, ka Šlesera kungs nesirgst ar zemu pašnovērtējumu. Ventspilī par rezultātiem parasti spriež pēc izdarītajiem darbiem – ne pašreklāmas izpausmēm un to biežuma.

Ja jau Šlesera kungs sevī apjautis paša vārdiem runājot „nopietnu konkurentu Lembergam”, tad Šlesera kungam Rīgas ostā būtu jāsasniedz konkrēti rezultāti. Ventspilī pēdējos 4 gados uzbūvēti un ekspluatācijā nodoti 5 jauni termināli ar 300 jaunām darba vietām. Ņemot vērā, ka Rīga iedzīvotāju skaita ziņā ir 20 reizes lielāka nekā Ventspils, tad Šlesera kungam jāpanāk 100 jaunu terminālu darbība Rīgas ostā ar 6000 jaunām darba vietām. Ventspilī pēdējos 7 gados darbu uzsākuši 19 jauni rūpniecības uzņēmumi ar 1500 jaunām darba vietām, sekojoši, būtu tikai korekti, ja Rīga atvērtu 400 jaunas ražotnes  ar 30 000 jaunām darba vietām. Kopējais piesaistīto publisko un privāto investīciju apjoms Ventspils ostā ir 360 miljoni latu, Rīgai cienīgs būtu skaitlis – 7,2miljardi latu.

Ja Šlesera kungs šādus rezultātus sasniegs, tad viņš patiesi ir cienīgs savu vārdu krājumu papildināt ar vārdu kopu “nopietns konkurents.”

Aivars Lembergs

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs

Ventspils Brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 9.07.2009