Kalendārs

Aivars Lembergs aicina ģenerālprokuroru uzņemties atbildību par t.s. Grinberga lietu un personīgi atlīdzināt tiesas piespriesto morālā kaitējuma atlīdzību (08.05.2009)

Foto: F64

Foto: F64

No šodienas – 8.maija Rīgas apgabaltiesā ir pieejams pilns sprieduma teksts lietā pret Latvijas Republiku par morālā kaitējuma atlīdzināšanu Aivaram Lembergam.
Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, lai arī nav saņēmis morālā kaitējuma kompensācijas prasīto apmēru par t.s. Grinberga lietu, tomēr ir gandarīts par Rīgas apgabaltiesas spriedumu.

Atgādinām, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs tiesas ceļā, pirmajā instancē, no valsts piedzina 10’830 latu lielu morālā kaitējuma kompensāciju saistībā ar attaisnojošo spriedumu tā dēvētajā Grinberga lietā. Tiesa lēma, ka valstij Lembergam par morālo kaitējumu jāizmaksā 10’000 latu, bet par tiesu izdevumiem vēl 830 lati. Kā atbildētāji lietā tika pieaicināti LR prokuratūra un LR Finanšu ministrija (FM).

Lembergs pauž cerību, ka konkrētās tiesvedības rezultāts būs laba mācība gan LR prokuratūras vadībai, kuras darbības un pieņemtie lēmumi neliecina par likuma virsvadības principa dominanti šajā iestādē, bet gan par izteiktu politiskās motivācijas klātbūtni.

Lembergs arī cer, ka konkrētais rezultāts būs iedrošinošs faktors jebkuram sabiedrības indivīdam savas taisnības un tiesību aizstāvībai attiecībās ar publiskās varas institūcijām.

Aivars Lembergs aicina LR ģenerālprokuroru Jāni Maizīti, sekojot labas pārvaldības principam, t.i. principam, kuru procesa virzītājs šajā lietā tik ļoti akcentēja attiecībā pret amatpersonu Aivaru Lembergu, bet pilnībā ignorēja attiecībā pret amatpersonu Krišjāni Kariņu, uzņemties atbildību par kriminālprocesa nepamatotu uzsākšanu un virzību līdz pat pēdējai instancei, uzturot apsūdzību,

  • nepārsūdzēt Rīgas apgabaltiesas spriedumu, tādējādi ekonomējot nodokļu maksātāju līdzekļus;
  • pašam personīgi no saviem līdzekļiem samaksāt Rīgas apgabaltiesas sprieduma noteikto morālās kaitējuma atlīdzību un tiesas izdevumus – kopumā 10’830 latus par labu Aivaram Lembergam.

Armands Šūmanis,
zv. advokāts

Publicēts lapā: 8.05.2009