Kalendārs

Ventspils pilsētas domes līguma parakstīšana par viesizrāžu rīkošanu Ventspilī, 2009.gadā 15.aprīlī

Trešdien, 15.aprīlī, plkst. 13:00, Rīgā, Dailes teātrī notika svinīga ilgtermiņa sadarbības līgumu parakstīšana starp Mihaila Čehova Rīgas krievu teātri; Latvijas Leļļu teātri un Ventspils pilsētas domi par abu teātru regulāru viesizrāžu rīkošanu Ventspilī.

Pasākumā piedalījās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra direktors Eduards Cehovals un Latvijas Leļļu teātra direktors Vilnis Beķeris.

Ar Mihaila Čehova Rīgas krievu teātri ilgtermiņa līgums tiek slēgts atkārtoti, paredzot sadarbību arī turpmākos 5 gadus. 2009.gadā teātris viesosies Ventspilī ar trim izrādēm, bet turpmākajā līguma darbības laikā Ventspilī būs skatāmas sešas šī teātra izrādes gadā. Savukārt sadarbību ar Latvijas Leļļu teātri Ventspils pilsētas dome uzsāk pirmo reizi, slēdzot līgumu uz 3 gadiem. Latvijas Leļļu teātris 2009.gadā Ventspilī viesosies ar divām izrādēm, bet laika posmā no 2010.gada līdz 2011.gadam ar četrām izrādēm gadā.

Ventspils pašvaldība veido ilgtermiņa sadarbību ar profesionālajiem teātriem, lai bagātinātu kultūras dzīvi, kā arī ventspilniekiem radītu iespēju noskatīties labākās Latvijas teātru izrādes savā pilsētā. Sadarbības līgumu ar profesionālajiem teātriem Ventspils pilsētas dome pirmo reizi noslēdza 2003.gadā – sākumā ar Mihaila Čehova Rīgas krievu teātri, vēlāk arī ar Latvijas Nacionālo, Dailes un Liepājas teātri. Sarunas par regulāru izrāžu rīkošanu Ventspilī norit arī ar Jauno Rīgas teātri, Latvijas Nacionālo operu un Rīgas Muzikālo teātri.

Publicēts lapā: 21.04.2009