Kalendārs

Pretenzija par nepatiesu un nomelnojošu ziņu izplatīšanu

2009.gada 06.martā

Pretenzija Latvijas Republikas
ģenerālprokuroram par nepatiesu un
nomelnojošu ziņu izplatīšanu

Š.g. 03. martā esmu iesniedzis pretenziju Latvijas Republikas ģenerālprokuroram J. Maizītim par nepatiesu un nomelnojošu ziņu izplatīšanu.

2008.gada 29.maijā LR ģenerālprokurors, uzstājoties LTV raidījumā „Valsts pirmās personas” publiski paziņoja, ka pret mani ir uzsākti jau pieci kriminālprocesi un visos šajos kriminālprocesos es esmu apsūdzēts.

Citāts no J.Maizīša publiski izplatītās informācijas raidījumā:
”…ja mēs runājam (par) Ventspils uzņēmumiem vai par Ventspils uzņēmumu amatpersonām vai privātpersonām, mēs nerunājam par vienu lietu vai viena Lemberga kunga apsūdzībām, mēs runājam jau par pieciem kriminālprocesiem, kuros notiek izmeklēšana visdažādākajos virzienos un tikai piecos no šiem kriminālprocesiem šajā brīdī Lemberga kungs ir apsūdzēts”.

Sakarā ar to, ka man nav uzrādītas apsūdzības piecos kriminālprocesos, LR ģenerālprokurors publiski ir izplatījis patiesībai neatbilstošas un personu nomelnojošas ziņas, tādējādi maldinot sabiedrību un diskreditējot mani kā cilvēku un politiķi. Man nav zināmi iemesli, apsvērumi un mērķi, kuru dēļ valsts augstā amatpersona ir šādi rīkojusies.

Sakarā ar nepatiesu un personas nomelnojošu ziņu izplatīšanu, esmu vērsies pie LR ģenerālprokurora ar pretenziju, lūdzot:

1) atsaukt nepatiesas un personu nomelnojošas ziņas, kas publiskotas LTV-1 raidījumā „Valsts pirmās personas” par man izvirzīto apsūdzību skaitu un krimināltiesisko statusu tajos;

2) atlīdzināt, sakarā ar nepatiesu ziņu izplatīšanu, man radīto morālo kaitējumu LVL 25 000 (divdesmit pieci tūkstoši lati) apmērā, kas ir tikai neliela daļa no nodarītā kaitējuma.

Aivars Lembergs,
Ventspils pilsētas domes
priekšsēdētājs

Publicēts lapā: 6.03.2009