Kalendārs

Par attaisnojošo spriedumu A.Indriksona lietā (03.09.2008.)

Augstākās tiesas Senāts šī gada 29.augustā atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas attaisnojošo spriedumu Drošības policijas apakšpulkvedim Arnim Indriksonam. Līdz ar to visas trīs Latvijas Republikas tiesu instances (Rīgas Centra rajona tiesa, Rīgas apgabaltiesa un Augstākās tiesas Senāts) Arni Indriksonu atzina par nevainīgu viņam celtajās apsūdzībās un pilnībā attaisnotu.

Ir pagājis vairāk kā gads kopš absurdās apsūdzības Arnim Indriksonam lietā, kurā faktiski cilvēks tika vajāts tādēļ, ka viņš, pildot dienesta pienākumus, cīnījās pret dīzeļdegvielas zādzībām. Indriksons šīs krimināllietas dēļ zaudēja darbu un viņa tiesības ilgstošu laika periodu tika ierobežotas.

Lai izvirzītā  apsūdzība būtu skaļāka un iegūtu daudz plašāku rezonansi sabiedrībā, tās procesuāli tiesiskās darbības tika papildinātas ar vērienīgu propagandas kampaņu vairākos plašsaziņas līdzekļos (LETA, laikraksts „Diena” u.c.), kuros LR prokuratūras pārstāvji un mediji apgalvojuma formā vairākkārt norādīja un iztirzāja augstās Drošības policijas amatpersonas A.Indriksona spiegošanu Aivara Lemberga interesēs.

Esmu gandarīts, ka šī lieta gluži tāpat kā t.s. Grinberga lieta; steigā virzītā  krimināllieta par A.Lemberga amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu ir noslēgusies ar pozitīvu spriedumu, kurā apsūdzētais ir atzīts par nevainīgu.

Šī ir jau trešā krimināllieta saistībā ar mani, kurā LR Ģenerālprokuratūra ir zaudējusi. Attaisnojošais spriedums vēlreiz apstiprina, ka arī šai krimināllietai bija politisks raksturs, kura patiesais mērķis bija panākt manu apcietināšanu. Diemžēl šī ir kārtējā krimināllieta, kura nodarījusi būtisku kaitējumu ne tikai konkrētām personām, bet arī valsts varas un tiesībsargājošo iestāžu prestižam.

Vienlaikus es vērsīšos ar prasību pret konkrētām personām, kuras apgalvojuma formā  sniegušas patiesībai neatbilstošas ziņas un tās izplatījušas publiskajā telpā par to, ka A.Indriksons ir spiegojis manās interesēs.

Aivars Lembergs,

smagos noziegumos attaisnotais

2008.gada 03.septembrī

Publicēts lapā: 4.09.2008