Kalendārs

Senāts negroza attaisnojošo spriedumu Indriksona sarunu izdruku lietā (LETA, 03.09.2008.)

Augstākās tiesas (AT) Senāta Krimināllietu departaments atstājis negrozītu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru tā dēvētajā sarunu izdruku lietā tika pilnībā attaisnots par kukuļņemšanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu apsūdzētais bijušais Drošības policijas (DP) Pirmās pārvaldes vadītājs Arnis Indriksons.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Linda Priedīte, Senāta lēmums ir galīgs un tas nav pārsūdzams.

Kā ziņots, sākotnēji – šā gada 14.janvārī -, skatot lietu pirmajā instancē, Indriksonu pilnībā attaisnoja Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa, bet jau 23.janvārī prokuratūra par šo spriedumu iesniedza apelācijas protestu.

Skatot lietu apelācijas kārtībā, Rīgas apgabaltiesa pirmās instances attaisnojošo spriedumu atstāja negrozītu, taču vēlāk prokuratūra lietā iesniedza arī kasācijas protestu.

Prokuratūra iepriekš apgalvoja, ka Indriksons esot organizējis virkni Ventspils tranzītbiznesa uzņēmēju un ar viņiem saistītu personu mobilo tālruņu zvanu izdruku pieprasīšanu no sakaru operatoriem.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks, prokurors uzskata, ka jau pirmās instances tiesas spriedums ir nepamatots un nelikumīgs. Apsūdzība iepriekš apgalvoja, ka Indriksons izdruku pieprasīšanu esot organizējis Ventspils mēra Aivara Lemberga un apsardzes dienesta “Venta” vadības interesēs.

Lembergs šādus apgalvojumus vairākkārt noliedzis.

Šodien izplatītajā paziņojumā Ventspils mērs pauž gandarījumu par to, ka Indriksons attaisnots visās trīs tiesu instancēs. Lembergs uzsver, ka šī ir jau trešā krimināllieta saistībā ar viņu, kurā “Ģenerālprokuratūra ir zaudējusi”.

“Attaisnojošais spriedums vēlreiz apstiprina, ka arī šai krimināllietai bija politisks raksturs, kura patiesais mērķis bija panākt manu apcietināšanu,” uzskata Ventspils mērs.

Lembergs ir apņēmies vērsties ar prasību pret konkrētām personām, kuras “apgalvojuma formā sniegušas patiesībai neatbilstošas ziņas un tās izplatījušas publiskajā telpā par to, ka A.Indriksons ir spiegojis manās interesēs.”

Kā ziņots, prokuratūra tiesu debatēs bija prasījusi Indriksonam piemērot reālu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar mantas konfiskāciju un piecu gadu aizliegumu ieņemt amatus valsts un pašvaldību iestādēs. Savukārt apsūdzētā advokāts Dmitrijs Skačovs iepriekš pauda viedokli, ka pēc tiesas veiktās pierādījumu pārbaudes vaina viņa aizstāvamajam inkriminētajos likumpārkāpumos nav pierādīta. Apsūdzētais savu vainu pilnībā noliedz.

Indriksonam tika uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma (KL) 320.panta 2.daļas – par kukuļņemšanu, kā arī pēc KL 318.panta 2.daļas – par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Apsūdzība apgalvoja, ka likumīgu pamatu izdruku pieprasīšanai no SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) Indriksons radījis, operatīvās pārbaudes lietas “Kurmis” gaitā noformējot fiktīvu tikšanos ar kādu avotu, kas it kā sniedzis informāciju par to, ka ar dīzeļdegvielas zādzībām no naftas vada Polocka-Ventspils saistīti vairāki Ventspils uzņēmēji un viņiem pietuvinātas personas.

Indriksona padotie, izpildot viņa norādījumus, to esot noformējuši kā operatīvo informāciju, kas ļāvis no LMT pieprasīt izdrukas, norādīja apsūdzība.

Jānis Skruzis LETA

03.09.2008.

Publicēts lapā: 3.09.2008