Kalendārs

Prokuratūra iesniegusi kasācijas protestu Indriksona sarunu izdruku krimināllietā (LETA, 25.04.2008.)

Prokuratūra iesniegusi kasācijas protestu par Rīgas apgabaltiesas 13.marta spriedumu, ar kuru tā dēvētajā sarunu izdruku krimināllietā tika pilnībā attaisnots par kukuļņemšanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu apsūdzētais bijušais Drošības policijas (DP) Pirmās pārvaldes vadītājs Arnis Indriksons.

Par to aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks. Prokuratūra gan pagaidām atsakās argumentēt iesniegtā kasācijas protesta būtību.

Arī pirmās instances tiesa – Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa Indriksonu pilnībā attaisnoja. Krimināllieta abās instances tiesās tika izskatīta slēgtās sēdēs.

Kā ziņots, šā gada 14.janvārī pirmās instances tiesa Indriksonu attaisnoja, bet jau 23.janvārī prokuratūra par šo spriedumu iesniedza apelācijas protestu.

Pēc prokuratūras teiktā, Indriksons esot organizējis virkni Ventspils tranzītbiznesa uzņēmēju un ar viņiem saistītu personu mobilo tālruņu zvanu izdruku pieprasīšanu no sakaru operatoriem.

Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja ģenerālprokuratūras preses pārstāvis Andrejs Vasks, prokurors uzskata, ka jau pirmās instances tiesas spriedums ir nepamatots un nelikumīgs. Apsūdzība iepriekš apgalvoja, ka Indriksons izdruku pieprasīšanu esot organizējis Ventspils mēra Aivara Lemberga un apsardzes dienesta “Venta” vadības interesēs.

Prokuratūra tiesu debatēs bija prasījusi Indriksonam piemērot reālu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar mantas konfiskāciju un piecu gadu aizliegumu ieņemt amatus valsts un pašvaldību iestādēs. Savukārt Skačovs iepriekš pauda viedokli, ka pēc tiesas veiktās pierādījumu pārbaudes vaina viņa aizstāvamajam inkriminētajos likumpārkāpumos nav pierādīta. Apsūdzētais savu vainu pilnībā noliedz.

Indriksonam tika uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma (KL) 320.panta 2.daļas par kukuļņemšanu, kā arī pēc KL 318.panta 2.daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Apsūdzība apgalvo, ka likumīgu pamatu izdruku pieprasīšanai no SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) Indriksons radījis, operatīvās pārbaudes lietas “Kurmis” gaitā noformējot fiktīvu tikšanos ar kādu avotu, kas it kā sniedzis informāciju par to, ka ar dīzeļdegvielas zādzībām no naftas vada Polocka-Ventspils saistīti vairāki Ventspils uzņēmēji un viņiem pietuvinātas personas. Indriksona padotie, izpildot viņa norādījumus, to esot noformējuši kā operatīvo informāciju, kas ļāvis no LMT pieprasīt izdrukas.

Aija Rutka, LETA

25.04.2008.

Publicēts lapā: 25.04.2008