Kalendārs

Prokuratūra piedzīvojusi vēl vienu sakāvi cīņā ar Aivaru Lembergu. (TV3 Ziņas, 14.01.2008.)

Rīgas Centra rajona tiesa šodien pilnībā attaisnoja augstu Drošības policija amatpersonu Arni Indriksonu, kuru prokuratūra apsūdzēja par informācijas vākšanu Aivara Lemberga interesēs.

Pērn rudenī prokuratūra tiesai nodeva līdz šim apjomīgāko telefonsarunu izdruku lietu, dēvētu par “Kurmi”. Lieta ir slepena, tāpēc informācija par šo spiegošanas skandālu ir skopa. Pēc prokuratūras materiāliem var secināt, ka Drošības nodaļas 1. nodaļas vadītājs Arnis Indriksons esot organizējis Ventspils tranzītbiznesa uzņēmēju un ar viņiem saistītu personu mobilo tālruņu zvanu izdruku pieprasīšanu Aivara Lemberga interesēs. Analizējot izdrukas, secināts, ka izspiegoti tika gan Lemberga oponenti, gan viņa sabiedrotie. Prokuratūra drošībnieku Indriksonu apsūdzēja par kukuļņemšanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, tāpēc pieprasīja viņam piecu gadu cietumsodu, taču šodien Rīgas Centra rajona tiesa Indriksonu attaisnoja.

Arnis Indriksons: “Es atļaušos nekomentēt, jo par lietas materiāliem joprojām nekādus komentārus sniegt nevaru, spriedumu jūs dzirdējāt, kad viņš stāsies likumīgā spēkā, tad arī varēs runāt kaut ko…”

Indriksona advokāts uzskata, ka šī lieta ir prokuratūras izgāšanās, viņš šajā skandālā saskata politisku zemtekstu, taču neatklāj, kurš politiskais spēks būtu ieinteresēts šajā spiegošanas skandālā.

Dmitrijs Skačkovs: “Es, protams, nezinu, kam, bet kādam noteikti bija vajadzīgs skandāls, kurā varēja runāt par Lemberga aģentiem speciālajos dienestos.”

“Kurmja” lietas iztiesāšana notika aiz slēgtām durvīm. Neoficiāli zināms, ka Indriksonu, cik spēdami, aizstāvējuši viņa kolēģi Drošības policijā. Tāpat arī prokuratūras savāktie pierādījumi bijuši nepietiekami, taču valsts apsūdzība to kategoriski noliedz.

Ingemārs Masaļskis, prokurors: “Visi pierādījumi tika savākti, tika arī atreferēti tiesas sēdē, bet to es jums nevaru stāstīt, jo bija slēgta tiesas sēde.”

Publicēts lapā: 14.01.2008