Kalendārs

Attaisno sarunu izdruku lietā apsūdzēto bijušo Drošības policijas darbinieku Indriksonu (LETA, 14.01.2008.)

Rīgas Centra rajona tiesa šodien attaisnoja bijušo Drošības policijas (DP) Pirmās pārvaldes vadītāju Arni Indriksonu, kurš apsūdzēts par to, ka esot organizējis virknes Ventspils tranzītbiznesa uzņēmēju un ar viņiem saistītu personu mobilo tālruņu zvanu izdruku pieprasīšanu no mobilo sakaru operatoriem.

Apsūdzība apgalvoja, ka Indriksons izdruku pieprasīšanu esot organizējis Ventspils mēra Aivara Lemberga un apsardzes dienesta “Venta” vadības interesēs.

Tiesa Indriksonu atzina par nevainīgu, jo uzskatīja, ka nav pierādīta viņa piedalīšanās inkriminētajos likumpārkāpumos.

Kā drošības līdzekli Indriksonam noteikto aizliegumu ieņemt amatus valsts un pašvaldības amatos tiesa atstāja spēkā līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim.

Desmit dienu laikā spriedumu var pārsūdzēt.

“Tas ir ļoti pareizs spriedums,” par tiesas lēmumu sacīja Indriksons, piebilstot, ka “vēl gan viss nav beidzies, jo otra puse spriedumu var pārsūdzēt”, līdz ar to nav zināms, vai Indriksons turpinās strādāt policijā.

Arī Indriksona advokāts Dmitrijs Skačovs uzskata, ka spriedums ir “pamatots un likumsakarīgs”.

Viņš arī norādīja, ka “valstī nav beigusies politiskā krīze, jo kriminālprocess atsevišķās lietās ir stipri politizēts – kādam vajadzēja skandālu, lai varētu runāt par Lemberga spiegiem Drošības policijā”.

Skačovs gan neatklāja, kuras varētu būt šajā lietā ieinteresētās puses, taču šo personu darbības dēļ “cieš nevainīgi cilvēki”.

Savukārt prokurors Ingemārs Masaļskis, kurš šodien aizstāja saslimušo prokurori Evitu Upenieci, sacīja, ka prokuratūra iesniegs protestu par spriedumu un “par prokuratūras sakāvi varēs runāt tad, kad lieta būs izgājusi cauri visām instancēm”.

Viņš arī norādīja, ka prokuratūra šajā lietā izdarījusi visu iespējamo.

LETA jau ziņoja, ka prokurore Upeniece tiesu debatēs bija prasījusi Indriksonam piemērot reālu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar mantas konfiskāciju un piecu gadu aizliegumu ieņemt amatus valsts un pašvaldību iestādēs.

Savukārt Skačovs iepriekš pauda viedokli, ka pēc tiesas veiktās pierādījumu pārbaudes vaina viņa aizstāvamajam inkriminētajos likumpārkāpumos nav pierādīta. Apsūdzētais savu vainu pilnībā noliedz.

Indriksonam tika uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma (KL) 320.panta 2.daļas par kukuļņemšanu, kā arī pēc KL 318.panta 2.daļas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošais prokuratūras lēmums par krimināllietas nodošanu tiesai, Indriksons, safabricējot informāciju, organizējis mobilo tālruņu zvanu izdruku pieprasīšanu no mobilo sakaru operatoriem.

Iepriekš publiski izskanējusi informācija, ka uz vienu no minētajām tiesas sēdēm oktobra sākumā ieradies arī Ventspils mērs Lembergs, kuram šajā lietā piešķirts liecinieka statuss.

Apsūdzība apgalvo, ka likumīgu pamatu izdruku pieprasīšanai no SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT) Indriksons radījis, operatīvās pārbaudes lietas “Kurmis” gaitā noformējot fiktīvu tikšanos ar kādu avotu, kas it kā sniedzis informāciju par to, ka ar dīzeļdegvielas zādzībām no naftas vada Polocka-Ventspils saistīti vairāki Ventspils uzņēmēji un viņiem pietuvinātas personas. Indriksona padotie, izpildot viņa norādījumus, to esot noformējuši kā operatīvo informāciju, kas ļāvis no LMT pieprasīt izdrukas.

Savukārt Indriksons šo krimināllietu uzskata par bezjēdzīgu un pauda gatavību pierādīt savu nevainību viņam uzrādītajās apsūdzībās.

Lembergs, atbildot uz laikraksta “Neatkarīgā” jautājumu, vai taisnība, ka kāds DP darbinieks viņam vācis informāciju, sacīja: “Man nav bijis nekādu darīšanu ne ar vienu no DP darbiniekiem.”

Dzintars Hmieļevskis LETA,

14.01.2008

Publicēts lapā: 14.01.2008